Patronaty Honorowe 2010

INSTYTUCJONALNY

Patroni Międzynarodowi animowane

IMIENNY

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki p. Waldemar Pawlak

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, p. Jerzy Miller

Sekretarz Generalny International Telecommunication Union, p. Hamadoun I. Touré

PARTNERZY / SPONSORZY ŚDSI 2010

Główny Partner/Sponsor całości obchodów ŚDSI 2010

Exatel200a

Główny Partner/Sponsor merytorycznej części obchodów ŚDSI 2010

MS200

Partnerzy/Sponsorzy merytorycznej części obchodów ŚDSI 2010

Anim_s_meryto

Partnerzy/Firmy wspierający merytoryczną część obchodów ŚDSI 2010

Anim_f_ws_mery

Główny Partner/Sponsor Wielkiej Gali SI

Netia100

Partnerzy/Sponsorzy Wielkiej Gali SI

Anim_s_gali_anim

Partnerzy/Firmy Wspierający Wielką Galę SI

Anim_f_ws_gale

Partnerzy 2010

ADMINISTRACJA PAŃSTWOWA

instytucje

STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE

Anim_part_sio
"

ICT for a better life - Technologie informacyjne podnoszą jakość życia

"

Nasi Partnerzy

Obchody Światowych dni Społeczeństwa Informacyjnego realizowane były przy współpracy naszych Partnerów

Szanowni Państwo,

Polskie Towarzystwo Informatyczne zwraca się do Państwa z uprzejmą propozycją współpracy przy organizowaniu kolejnej edycji obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce w 2010 roku oraz powierzenia kierowanej przez Państwa Firmie roli Partnera tych obchodów.

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI) został ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych z dnia 27 marca 2006 r. jako kontynuacja mającego wieloletnią tradycję Światowego Dnia Telekomunikacji. Polskie Towarzystwo Informatyczne, statutowo działając w dziedzinie informatyki i społeczeństwa informacyjnego, jest naturalnym, współpracującym na forum międzynarodowym, m.in. z ONZ, UNESCO, ITU, CEPIS i ECDL, organizatorem obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w naszym kraju.

Wszystkie dotychczasowe edycje tych obchodów, objęte wysokimi patronatami, były organizowane przez PTI przy współudziale administracji państwowej, Parlamentu oraz licznych organizacji pozarządowych, firm i mediów publicznych. Całość obchodów, składająca się z wielu konferencji, seminariów, debat i innych interesujących przedsięwzięć, cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz znacznym nagłośnieniem medialnym.

ITU ustaliła następującą tematykę wiodącą ŚDSI’2010: „Technologie informacyjne podnoszą jakość życia”. W związku z tym program przyszłorocznych obchodów będzie ściśle powiązany z tą tematyką

Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego planujemy zorganizowanie szeregu imprez odbywających się w całym kraju od kwietnia do maja 2010 r. Główne wydarzenia ŚDSI’2010 odbędą się 17 maja na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Złożą się na nie: debata „Edukacja ostatnią szansą dla Polski? – czyli miejsce i rola edukacji w społeczeństwie informacyjnym”, spotkanie przedstawicieli biznesu i administracji rządowej „Oczekiwania administracji państwowej od sektora teleinformatycznego w kontekście wdrażania Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego” oraz tradycyjna, ciesząca się wysokim prestiżem, Wielka Gala Społeczeństwa Informacyjnego, gromadząca licznych przedstawicieli Rządu i Parlamentu, jak również wybitne osobistości ze świata biznesu, nauki, polityki, organizacji pozarządowych i samorządowych oraz mediów publicznych. Wstępną ramę programową i warunki partnerstwa przesyłamy w załączeniu.

W przypadku życzliwego ustosunkowania się do naszej propozycji, z satysfakcją powitamy w składzie Komitetu Organizacyjno-Programowego przedstawiciela kierowanej przez Państwa Firmy, zapewniając Państwu w ten sposób realny wpływ na program i przebieg przyszłorocznych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce.

Łączymy wyrazy szacunku i poważania,

Przewodniczący
Komitetu Organizacyjno-Programowego ŚDSI’2010

Wiesław Paluszyński

Prezes
Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Marek Hołyński

Koordynator

Patroni Medialni 2010

Patroni Medialni animowane

Wielkiej Gali ŚDSI

RETRANSMISJA DEBAT 

Aktualności 2010

Obchody Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2010 r. w Polsce już za nami

Obchody Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2010 r. w Polsce zakończyły się (*) sukcesem.

Statuetki INFOSTAT za wybitne dokonania na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce

Podczas Wielkiej Gali Społeczeństwa Informacyjnego, która odbyła się 17 maja 2010 r. w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego dr Marek Hołyński wręczył Nagrody INFOSTAT,

Retransmisje debat.

Dostęp do filmów z debat, transmitowanych online w internecie.

Mały czy Wielki Brat? - debata o przyszłości internetu

Dyskusyjną część debaty „Internet przyszłości. Nowa generacja usług – czy globalny Wielki Brat?”, która odbyła się 13 maja br. w Domu Dziennikarza w Warszawie (Villa Foksal),

Jaki jest „Stan Polskiego Internetu 2010”?

Zorganizowana przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego MSWiA konferencja, która odbyła się 12 maja br. w Bibliotece Narodowej w Warszawie, przyniosła sporo interesujących informacji na zawarty w tytule temat.